הורדת דירוג האשראי 2024 – ראיון עם הכלכלן הראשי של הפניקס

Picture of רועי למפרט

רועי למפרט

הורדת דירוג האשראי אינפלציה ריבית

הורדת דירוג האשראי 2024 – לאור ההצהרה של כלכלני מודיס על האפשרות הסבירה להורדת דירוג לישראל, החלטתי לראיין את מתן שיטרית הכלכלן הראשי של הפניקס שיסביר איך הנושא משפיע עלינו.

בסקירה של פחות מרבע שעה עובר איתנו מתן שטרית על הנושא בצורה עניינית וקולחת. לשיחה קודמת עם מתן, על הצפי לאינפלציה, ריבית וצמיחה בשוק המקומי – בפוסט הזה

 

>>העליתי את השיחה הזאת לפודקאסט שלנו, להאזנה בספוטיפיי >> כאן

 

שימו לב שבסיום הסקירה, ההמלצה של הפניקס היא על אג”ח – לקיבוע הריבית הגבוהה יחסית הקיימת היום. אני ממליץ בחום לצפות בראיון שלי עם נציגי בית השקעות “פעילים” על תיק אג”ח לפדיון והיתרונות הנקודתיים והמשמעותיים שלו ל-2024.

הורדת דירוג האשראי - אג"ח ממשלתי

 

מתן עובר איתנו על איך זה נראה בשוק ההון, הורדת הדירוג כבר מתבטאת בפועל, השוק מתמחר את מה שמודיס, או כל חברת דירוג אחרת, עוד לא הודיעה.

הורדה בדירוג האשראי 2024 ישראל

משם אנחנו עוברים לניתוח סביבת האינפלציה והריבית בישראל ומה השוק צופה לשנה הקרובה. התייחסנו להשפעות של 2023 בזירה המקומית שניתקו את השוק משווקי העולם, סקרנו את כלכלת ישראל היום, לאחר ה-7 באוקטובר ועם החוזקות והחולשות שהיא הגיעה איתן.

התייחסנו לעיתוי העלאת הריבית וכן להחלטת יצרניות המזון להעלות מיד את המחירים, כשגם הכלכלן הראשי של הפניקס לא רואה סיבה ברורה לכך, מלבד השקט הציבורי, שהמלחמה מאפשרת. לא הריבית ולא מחירי התובלה הצדיקו את העליות במחירי מוצרי המזון. לידיעה.

הורדה בדירוג האשראי ועלייה במחירי המזון

 

המשכנו לשוחח על השפעת ירידת הריבית על הפיקדונות והקרנות הכספיות – מתן מדבר על אג”ח כאפיק הסולידי האטרקטיבי החדש. ולא בלי לשלוח חצי ביקורת על הבנקים שהורידו את הריבית על הפיקדונות מבעוד מועד

הורדת דירוג האשראי הורדת הריבית בפיקדונות

וסיימנו עם תחזיות, כשכולן מתייחסות למצב של המשך לחימה בעזה לתקופה הקרובה והמשך מצב דומה להיום בצפון – כלומר, לא חזית נוספת שנפתחת באופן רשמי, שאז יתעדכנו התחזיות מטה באופן משמעותי

הורדת דירוג האשראי תחזית 2024

 

אני, כרגיל, זמין לשאלות, ייעוץ והתייעצות או מידע נוסף.

 

 

עוד לקרוא במגזין:

אמיר כהנוביץ ריבית אפס

האם נחזור ל-ריבית אפס? אמיר כהנוביץ’ לא שולל

ריבית אפס – משהו שעוד נראה? אמיר כהנוביץ’, הכלכלן הראשי של הפניקס טוען שכן. כהנוביץ’ מתארח בפרק הראשון של “אלוקציה האהובתי”, הפודקאסט של למפרט פמילי אופיס. על השווקים של היום בעולם, על הכלכלה במאקרו ועל השוק הישראלי, על מחירי הנכסים, על הריבית הצפויה ב-2024 (רמז: בכותרת) בעיניו ועל המשברים שעוד צפויים לנו.

קרא עוד »

תודה שנרשמת לניוזלטר שלנו.

כדי לא לפספס אף הזדמנות להשקעה
כדאי לבדוק את טאב ה-Promotions שלך מדי פעם ואפילו להעביר את המייל ל-Inbox

מבטיחים לא לשלוח ספאם!