פאגאיה – ראיון עם ישראל עזריאל על קרן הדגל של פאגאיה

Picture of מאת: רועי למפרט

מאת: רועי למפרט

מידע נוסף

רועי למפרט וישראל עזריאלי, מנהל הפעילות של פאגאיה בישראל, בשיחה על פאגאיה כאלטרנטיבה להשקעה בשוק האג”ח הקונצרני. 

פאגאיה, חברת הפינטק שפתחה אלגוריתם לזיהוי לווה בודד בשוק החוב האמריקאי ולמעשה מספקת יכולת לנתח לווים בצורה תלת ממדית ולהקיף קרוב ל-1,600 פרמטרים לגבי לווה בודד ולבנות פרופיל מדויק שלו ולהביא לתוספת תשואה והפחתת סיכון בפעילות בשוק החוב האמריקאי.

עולם האשראי הצרכני בארה”ב הוא שוק של  4 טריליון דולר, שנחלק להלוואות קטנות בממוצע של  12 אלף דולר להלוואה. הלוואות אלו מוחזרות במנגנון שפיצר, כך שתוך זמן קצר לווה מחזיר את סך כספי החוב.

האשראי הצרכני למשקי בית בארה”ב, שמאופיין בריבית גבוהה מציג לאורך השנים רמת הדיפולט (אי ההשבה של כספי ההלוואה) נמוכה. כך, שזה עולם עם הזדמנות השקעה מעניינת של הכנסה גבוהה עם שיעורי דיפולט נמוכים.

פעילות הרכישה של לווים פוטנציאליים נעשית דרך מאות גופי אשראי אמריקאים שפועלים בשוק האונליין בלבד ומנהלים היום היקף תיקי אשראי של למעלה מ-150 מיליארד דולר בשוק שגדל בקצב של 13% בשנה. 

אחד הפרמטרים שמאפיינים את שוק החוב האמריקאי הוא יכולת זיהוי גבוהה של לווים, ע”י ציוני אשראי לכל לווה וזו אחת הסיבות בגינה בחרה פאגאיה לפעול בשוק הזה ולחדד את יכולת הזיהוי הקיימת ולהפחית את רמת הסיכון. היכולת לזהות כמות מכובדת של לווים בשוק כל כך גדול מבססת את היכולת לנהל מיליארדי דולר בנפחים גדולים ולייצר ללקוחות תשואה עודפת.

על פאגאיה, המאפיינים הייחודיים של שוק החוב האמריקאי והאפשרויות העומדות בפני משקיעים כשירים בהשקעה בפאגאיה בוובינר של למפרט וישראל עזריאל.

עוד לקרוא במגזין:

שוק המניות האמריקאי

שוק המניות האמריקאי | מרץ 2024

הריבית בעולם בתוואי יורד, שוקי המניות לאן? גיא הלר, אנליסט המשרד, עם כמה מילים על שוק המניות האמריקאי, על המכפילים הגבוהים שלו והסקטורים האטרקטיביים בתקופה הנוכחית

קרא עוד »
קרנות פרייבט אקוויטי. top tier

Top Tier פרק 5 | אסטרטגיית סקונדרי עם דורית זק

שוק הסקונדרי, השוק השניוני. עוד אסטרטגיית השקעה מרתקת בתחום הפרייבט אקוויטי ואנחנו באחת התקופות המעניינות והעמוסות שלה. דורית זק, מנהלת קשרי משקיעים, הארבורווסט בישראל, מגיעה לאולפן לפרק שלם על אסטרטגיית סקונדרי ● מהי עסקת סקונדרי, כיצד בוחנים עסקאות, קצת על הדיסקאונטס שמאפיין את העסקאות של התקופה ועוד

קרא עוד »
קרנות פרייבט אקוויטי. top tier

Top Tier | פרק 4 אסטרטגיית קרנות קו-אינווסט ב-PE. עם ענבר שטיינר

קו-אינווסט, אחת מאסטרטגיות ההשקעה של תחום הפרייבט אקוויטי, ואחת המעניינות שבהן. ענבר שטיינר, שותפה מנהלת בפירמת הייעוץ האסטרטגי HA Global, מגיעה לאולפן לפרק שלם על אסטרטגיית קו-אינווסט ● מהי עסקת קו-אינווסט, על אופן ההשקעה למשקיעים הפרטיים לצד המוסדיים, כיצד בוחנים עסקה כזאת ועוד

קרא עוד »

שנחזור אליך?

תודה שנרשמת לניוזלטר שלנו.

כדי לא לפספס אף הזדמנות להשקעה
כדאי לבדוק את טאב ה-Promotions שלך מדי פעם ואפילו להעביר את המייל ל-Inbox

מבטיחים לא לשלוח ספאם!